/photos/bg_blog.jpg

Blogi

Uued tooted, sooduspakkumised, kauplustes toimuv ja nõuanded
18 november
2020

Keskkonnateadlikud suunad kosmeetikamaailmas

Ajakirja Säde 2020. aasta suvenumbris ilmunud loos räägib Biomarketi ilu- ja tervisevaldkonna juht Ireen Reilandt Euroopa suurima mahetoodete messi muljetest ja trendidest kosmeetikamaailmas.  Astu Biomarketist läbi ja tee tutvust jäätmevaba vannitoa ideest kantud toodetega!

Kui oled teinud kosmeetikatoodete ostuotsuseid mõeldes pakendi materjalile, võid lugeda end hinnanguliselt 30% trenditeadlike elustilistide hulka. Kui su vannitoast prügisse jõudvate pakendite hulk ja lagunemise üliaeglane käik sind täna veel ei huvita, ole valmis muutusteks.

LOHAS (Lifestyles of Health and Sustainability) ehk teadlik tarbimine, väärtuspõhised ostueelistused, täisväärtusliku ökotoidu ja tervisliku looduskosmeetika eelistamine kujundavad kosmeetika- ja toidutööstuse arengusuundi aasta-aastalt üha enam, selgus veebruaris Saksamaal toimunud Euroopa suurimal ökotoodete messil Biofach/Vivaness. Mahekaupade klient ei ole juba ammu „rohepipardajast“ niši esindaja, vaid näitab teed uut tüüpi toodetele ja harjumustele, sest mure keskkonnahoiu ja jätkusuutliku tootmise ning tarbimise üle puudutab meid üha laiemalt.

Vivaness on kujunenud looduskosmeetika uudsete ideede stardiplatvormiks, kus aasta olulisemaid uudiseid tutvustavad nii suured tegijad, kui ka julgemate katsetustega välja tulnud väikeettevõtted. Iga-aastaselt joonistuvad välja selged suunad, nii ka sel korral: messi üks olulisemaid märksõnu olid jäätmetevaba vannituba.

Pakendivaba vannituba?!

Naftatööstuse toorainest plastikpakendite teema on olnud terav juba mõnda aega ja alternatiive otsitakse aktiivselt. Selgub, et plastikut tõrjub jõuliselt välja looduses kiiresti lagunev paber ja bambus, aga ka mugavalt pakendiringuluse kaudu üha uue elu saav klaaspakend ja aina laiemalt kasutusse jõudev toidutööstuse jääkidest valmistatud bioplastik. Jäätmete tekke vähendamiseks on oluline, et aeglasemalt lagunevaid pakendeid kasutataks võimalikult kaua ja seepärast tutvustati messil mitmeid võimalusi oma taara taastäitmiseks kauplustes. Uudne lähenemine paneb mõistagi proovile väljakujunenud kasutusharjumused. Nii on näiteks pihustatava ja roll-on deodorandi asemel Lääne-Euroopas juba laialt levinud vana hea söögisooda ja kookosõli baasil loodud ja paberiga ümbritsetud pulkadeks vormitud higilõhna peletajad. Sel korral näitasid mitmed tootjad ka paljudes riikides pakendiringlusesse jõudvast alumiiniumist toosidesse või klaaspurkidesse pakendatud tahkeid ja kreemjaid deodorante, mida kantakse nahale näpuga. Plastikust hambapastatuubi tõrjub vannitoast välja klaaspurgis hambapasta, mida tõstad hambaharjaga spaatlikesega ja viid tühja pakendi klaasi kogumiskonteinerisse.

Ben&Anna paberis deodorant ja klaaspurgis hambapasta.

Mis võiks olla plastpudelis juuksehooldusvahendite ja dušitoodete alternatiiv? Paljud tootjad on teinud julge sammu klaaspudelite poole, millele pakutakse ka kaupluses taastäitmise võimalust. Skeptikutele, kes hõlpsalt purunevast materjalist pudelite mahapillamise pärast muretsevad, pakuvad tootjad mugavalt kasutatavaid pumpasid, et toodet poleks vaja iga kord kätte võtta. Nutikamad tegijad on mõelnud ka spetsiaalsest materjalist etikettidele, mis niisketes oludes pudeli kenasti käes püsivaks muudavad.

Ideesid vannitoa pakendivabaks muutmiseks nägi Vivanessil veelgi: ilma teevad näiteks tahked seebitükilaadse välimusega šampoonid ja palsamid, mida pakuti erineva kuju ja aroomiga lausa lugematul arvul. Kui innovaatilisemad tegijad on juba toonud müügile hambapesu- ja suuveetabletid, siis selle aasta messil näidati nii šampooni- kui dušitablette. Vahvad väikesed pesutooted on pakendatud paberkottidesse või on tulevikus kauplustes müügil lausa kaalukaubana, mida võid osta oma pakendisse. Usutavasti jõuavad uued ideed edumeelsemate kosmeetikakauplejate lettidele juba selle aasta jooksul ja tasub hoida end avatuna harjumuspärasest erinevate kasutusviisidega. Nii teed väikeste sammudega suure teene teadliku tarbimise ja keskkonnahoiu suunas.

Siin on kõik vajalik hammaste ja juuste pesuks. Mis on mis, arva ära!


LIITU UUDISKIRJAGA
Kõige värskemad uudised
UUDIS!

Uudsed ja maitsvad Yourzooki toidu-lisandid