/photos/bg_blog.jpg

Blogi

Uued tooted, sooduspakkumised, kauplustes toimuv ja nõuanded
01 september
2016

Valik Clipperi teesid septembris 20% parema hinnaga

Tee toob rõõmu ja rahu, olgu siis kirgastaval hommikutunnil, tõtlikul tööajal või öö hakul unele sättides. Kvaliteetne, mahedalt toodetud ja ausa kaubanduse kokkuleppeid järgides hangitud tee toob aga ka teadmise, et selle teetassiga teed lisaks endale pai ka loodusele ning inimestele, kes sinu teenaudingu nimel tööd on teinud.

Suurbritannia tuntuima maheteede tootja Clipperi teede taga on just niisugune lugu, mis annab lisaks maitseelamusele ka meelerahu. Kogu tooraine on hangitud mahepõllumajandusest ning ausa kaubanduse raamistikus, teele ei ole lisatud kunstlikke maitse-, lõhna- ega värviaineid ning teeportsjonid on pakitud tervisele ohututesse pleegitamata teekotikestesse. Ei mingeid muresid, vali vaid oma lemmik ning pane teekann tulele.

Eelistad Sa valget, rohelist või musta teed? Kui arvad, et vahet pole, üks ja sama tee kõik, on Sul osaliselt isegi õigus. Kõikide teesortide aluseks on üks ja seesama troopilises kliimavööndis kasvav valgete õitega igihaljas põõsas, mil nimeks camellia sinensis. Üks põõsas kannab lehti 60–80 aastat, kvaliteetse tee valmistamiseks korjatakse sellelt aga vaid pealmisi lehti. Tänapäeval katab teepõõsa levikuala maailmas üle 30 riigi, ulatudes lõunas Argentiina ning põhjas Gruusiani.

Valge tee tarvis korjatakse teepõõsal vaid kõige nooremaid lehti, mille naturaalse maitse säilitamiseks töödeldakse neid minimaalselt. Tee ajalugu algabki Hiinast, kus legendi kohaselt langes pea 2700 aastat enne Kristust Hiina imperaatori Shen Nungi kuuma vee nõusse juhuslikult paar teepõõsa lehte. Nii sündis esimene virgutava mõju ning delikaatse maitsega valge tee.

Roheline tee tarvis töödeldakse värskelt korjatud lehti auruga või röstitakse, misjärel jäetakse lehed kuumutatud alustele kuivama, kus liigne niiskus aurustub. Kuivanud teelehed purustatakse ning pakendatakse, et saata need siis üle maailma rahuldama üha kasvavat rohelise tee nõudlust.

Musta teed valmistatakse lehtedest, mida on enne kuumutamist ja kuivatamist fermenteeritud ehk kääritatud. Võrreldes õrna valge ning kirbe mekiga rohelise teega on musta tee maitse tugevam ja täidlasem.

Kui algul tarvitati teed tema sünnimaal Hiinas pigem ravimina närvihädade ja seedehäirete vastu, sai teest aja jooksul ka seltskondliku nautimise allikas ning rituaalide keskpunkt. Euroopasse saabus teekultuur tänu Türgi kaupmeestele, Venemaal tehti teejoomisega tutvust aga alles 17. sajandil, kui Euroopas oli tee aristokraatide meelelahutusest üldrahvalikuks harjumuseks saanud. Kui teiste rahvaste seas kinnitas kanda kohvi nautimise harjumus, jäid teele vankumatult kindlaks britid ja venelased.

Nii on ka mõistetav, et Clipper, üks laiemalt tuntud mahetee kaubamärke, on pärit just Suurbritanniast. Clipperi teede sortiment on kirjum kui südasuvine vikerkaar, pakkudes teesõbrale  valikut valgest teest erinevate rohelisteni ning mustast teest kõikmõeldavate vürtsi- ja maitsesegudeni.


Septembris saad oma teevalikut 20% soodsamalt täiendada järgmiste Clipperi teede hulgast: 

Valge tee apelsiniga, 26 tk
Hind septembris 2.56 eurot, hind püsikliendile 2.38, tavahind 3.20
Valge tee vaarikaga, 26 tk
Hind septembris 2.56 eurot, hind püsikliendile 2.3, tavahind 3.20
Valge tee vanilliga, 26 tk
Hind septembris 2.56 eurot, hind püsikliendile 2.38, tavahind 3.20
Valge tee, 26 tk
Hind septembris 2.32 eurot, hind püsikliendile 2.16, tavahind 2.90
Roheline tee aloe veraga, 20 tk
Hind septembris 2.32 eurot, hind püsikliendile 2.16, tavahind 2.90
Roheline tee laimi ja ingveriga, 20 tk
Hind septembris 2.32 eurot, hind püsikliendile 2.16, tavahind 2.90
Roheline tee, 25 tk  
Hind septembris 2.00 eurot, hind püsikliendile 1.86, tavahind 2.50
Rohelise teega Chai, 20 tk
Hind septembris 2.32 eurot, hind püsikliendile 2.16, tavahind 2.90
Assam tee vanilliga, 20 tk
Hind septembris 2.32 eurot, hind püsikliendile 2.16, tavahind 2.90
Earl Grey tee, 20 tk
Hind septembris 2.32 eurot, hind püsikliendile, 2.16, tavahind 2.90
India Chai teesegu, 20 tk
Hind septembris 2.32 eurot, hind püsikliendile 2.16, tavahind 2.90

LIITU UUDISKIRJAGA
Kõige värskemad uudised
UUDIS!

Uudsed ja maitsvad Yourzooki toidu-lisandid