/photos/bg_blog.jpg

Blogi

Uued tooted, sooduspakkumised, kauplustes toimuv ja nõuanded
22 september
2015

Septembris soodsamalt: mitmekülgselt kasulik kookosõli passib nii pannile kui masaažiks

Kookosõli sisaldab ohtralt keskahelalisi rasvhappeid ja lauriinhapet, mis on oma struktuurilt kõige sarnasem emapiimale. Tänu sellisele väärtuslikule kooslusele omistatakse kookosõlile mitmeid tervisele kasulikke omadusi ning seetõttu on kookosõli hinnatud ja palju kasutatud õli nii toiduvalmistamisel kui kosmeetikas.

Biomarketis pakume mahepõllunduslikku päritolu kookosõli, milles väljenduvad kookose tervise- ja maitseomadused kõige puhtamal kujul. Kookosõli pressitakse külmpressimise meetodil kuivatatud ja riivitud kookose viljalihast. Kookosõli ei rafineerita ega töödelda muul moel, samuti ei lisata mahekookosõlile sünteetilisi lisaaineid. Seega on kookosõlis säilinud kõik kookospähklis looduslikult esinevad toitained. Alla 25-27 kraadi juures on kookosõli tahke, kuumematel temperatuuridel muutub aga vedelaks.

Keskahelalised rasvhapped ergutavad ainevahetust ja aitavad kaalu tasakaalus hoida. Kookosõli on kergesti seeditav, annab energiat, parandab immuunsust, aitab vähendada kolesteroolitaset, sisaldab rohkesti antioksüdante ning tänu lauriinhappele on kookosõlil ka seene- ja bakterivastane toime.

Külmpressi kookosõli sobib ideaalselt küpsetamiseks ja praadimiseks, samuti kasutamiseks magustoitudes. Kookosõli talub kuumust paremini kui teised külmprotsessi meetodil valmistatud taimeõlid. Kookosõli kuumutades ei teki isegi kõrgetel temperatuuridel, nt pannil praadides kahjulikke aineid.

Paljud naudivad kookosõli eelkõige selle hõrgu ja aromaatse maitse tõttu. Emile Noëli lõhnatustatud kookosõlis on aga kookosele omased lõhn ja maitse veeauruga eemaldatud, et tervislikku õli saaks kasutada palju enamate roogade valmistamiseks. Kookosõli sobib kasutada iga päev köögivilja- ja liharoogades, muna praadimiseks ning küpsetiste koostises. Kui tavaline kookosõli annab roogadele hõrgu kookose aroomi, siis lõhnatustatud ja neutraalse maitsega kookosõli seda ei tee.

Kookosõlil on muidki kasutusvaldkondi peale toiduvalmistamise. Kookosõli sobib suurepäraselt kasutamiseks ka kosmeetikas, näiteks nahahoolduseks ja juuksemaskideks, samuti massaažiks. Niisutavate ja pehmendavate omaduste tõttu sobib kookosõli eriti hästi õrna ja tundliku naha hooldamiseks.

Purk kookosõli teeb köögis kindlasti head, muutes rasvhapete tarbimise ja maitsekogemuse rikkalikumaks. Septembris saab proovida Emile Nöeli tavalist ja lõhnatustatud kookosõli 25% soodsamalt, vaata sooduspakkumist lähemalt
Fotod: Emile  Nöel
LIITU UUDISKIRJAGA
Kõige värskemad uudised
UUDIS!

Uudsed ja maitsvad Yourzooki toidu-lisandid