/photos/bg_blog.jpg

Blogi

Uued tooted, sooduspakkumised, kauplustes toimuv ja nõuanded
01 mai
2022

Maikuus kodu korda

Kevadpäike näitab kätte kohad, mis puhastamist ootavad. Nüüd pole muud, kui valida sobivad töövahendid ja asja kallale asuda. Mõistlik on appi võta loodustooted, mis hoolivad meie tervisest ja keskkonnast.

Tavalised kodupuhastusvahendid võivad ärritada ja kuivatada sinu nahka. Lisaks sellele võivad tavapäraste puhastusvahendite tootmisel ja kasutamisel tekkivad jääkained kuhjuda nii looduses kui inimorganismis, põhjustades mitut sorti kahju. Looduslikud alternatiivid on aga 100% biolagunevad, tehes tõhusalt puhtaks Su kodu ning jättes puhtaks ka looduse. Just selliseid tooteid toodab Sonett Saksamaalt.
Pakkumised kehtivad 01.05.2022-31.05.2022

Biomarketi pikaajaline koostööpartner Sonett on üks esimesi looduslike pesu- ja puhastusvahendite tootjaid Euroopas. Tänaseks, valdkonna juhtiv tootja, pakub keskkonnasõbralikke ja seejuures väga tõhusaid lahendusi juba üle 40 aasta.

 Ettevõte sündis Lõuna-Saksamaal mõeldes veele kui elu allikale. Tavalistes puhastusvahendites kasutatavad kloor, ensüümid, fosfaadid ja sünteetilised tensiidid jõuavad koos veega vähemal või suuremal määral tagasi loodusesse, kahjustades pinnast ning põhjavett. Panustamaks puhtamasse elukeskkonda ning hoidmaks veevarusid, võttis Sonett südameasjaks loodusega harmoonias valmistatavad puhastus- ja pesuvahendid, mis on täielikult biolagunevad ning ohutud nii tervisele kui keskkonnale.

Lisaks mahetooteid märgistavatele sertifikaatidele Ecocontrol ja Ecogarantie on Sonett välja teeninud ka CSE (Certified Sustainable Economics) sertifikaadi, mis tunnustab ettevõtte sotsiaalset ja eetilist jätkusuutlikust. Soneti tootmisüksuses töötavad pakendamise juures tehase lähedal asuva Camphilli keskuse erivajadustega elanikud. Samuti on missioonitundega tegijad rajanud mittetulundusühingu, mis toetab veega seotud teadusuuringud.

Kui mõelda, siis on ju vesi esmane puhastusvahend ja kõik muu on puhastustootes täienduseks. Sellest lähtudes täiendab Sonett energiseeritud vett 100% looduslike, kontrollitud mahepõllumajandusest pärit koostisosadega. Ensüümide, geenmuundatud koostisosade, sünteetiliste tensiidide, värvi,- ja lõhnaainete, säilitus- ja pleegitusainete, kloori ja nanotehnoloogia asemel töötavad Soneti puhastusvahendites suhkrutensiidid, mineraalid (sooda ja ränihapete soolad), taimsest toorainest kääritatud etanool, oliivi-, rapsi-, päevalille- ja kookosõli, shea-või ning eeterlikud õlid, kindlustamaks, et looduslikku ringlusesse tagasi liikuv vesi ei oleks saastatud keskkonnale kahjulike ühenditega.


Kas looduslikud puhastusvahenid puhastavad ka?

Ökoloogilised puhastusvahendid on sama tõhusad kui tavalised puhastusvahendid, kuid seejuures on need loodusele ja inimese tervisele palju leebemad ja ohutumad. Puhastav toime on saavutatud looduses leiduvate taimede ja mineraalide vastavaid omadusi ära kasutades.

Ökoloogiliste puhastusvahendite tooraine on taimne ja mineraalne. Ei kasutata ensüüme, naftakeemiast valmistatud pindaktiivseid aineid, samuti sünteetilisi lõhna-, värv-, säilitus- ja pleegitusaineid jne. Looduslikud puhastusvahendid sisaldavad puhtaid taimseid tensiide (aktiivsed pesuained), seepe taimsetest õlidest, pesuaineid suhkru või kookosõli baasil, puhtaid ja naturaalseid eeterlikke õlisid, taimset alkoholi, sidrunhapet, soodat, mineraalseid silikaate ja aluminaate, pimsi- ja lubjakivipulbrit, alkeemilisi soolasid jne. Näiteks kasutab Sonett kontrollitud biodünaamilisest ja mahepõllundusest pärit taimset toorainet – rasvadest ja õlidest oliiviõli, rapsiõli, palmirasva, kookosrasva, võiseemnikuõli, eeterlikest õlidest lavendlit, sidrunheina jne ning lisaks õlisid metsikult kasvavatelt taimedelt.

 

Mis need tensiidid on?

Nagu öeldud, siis puhastusainetena kasutatakse suhkru baasil valmistatud pindaktiivseid aineid suhkrutensiide. Tensiidid on pindaktiivsed ained, mis vähendavad vedeliku pindpinevust ning aitavad puhastusvahendite koostises mustust ja rasva vees lahustada. Tavalistes puhastusvahendites kasutatavad sünteetilised tensiidid, nt naatriumlaurüülsulfaat, võivad nahka tugevasti ärritada ja kuivatada ning kutsuda esile allergilisi reaktsioone. Looduslikud tensiidid on naha- ja loodussõbralikud ning 100% biolagunevad. Suhkru baasil valmistatud pindaktiivsed ained ja kookosõli alkoholisulfaat, mis aitab eemaldada rasva ja mustuse, on nahale õrnad, kuid pesevad seejuures hästi ükskõik kui karedas vees.


Ökoloogilistes puhastusvahendites kasutatakse puhastusainetena ka taimeõlidest valmistatud seepe. Sonett kasutab rapsiõlist ja oliiviõlist valmistatud taimeõliseepe. Just seep on nii inimese kui looduse jaoks kõige loomulikum puhastusvahend. Võrreldes teiste pindaktiivsete ainetega kaotab seep oma pindaktiivsed omadused kohe pärast reageerimist kaltsiumiga, mida alati heitvees leidub, lagunedes ka tänu sellele täielikult.

 

Küürimispulbris kasutab Sonett pimsskivipulbrit ja küürimisvedelikus peeneks jahvatatud Švaabimaa Alpide lubjakivi. Baktereid ja seeni aitavad hävitada taimne alkohol ja looduslikud eeterlikud õlid. Mustust aitab eemaldada ja lubjakivi lagundada sidrunhape. Vett aitab pehmendada ja katlakivi teket takistada ning seeläbi parema pesutulemuse tagada kivisool. See on puhas, veest aurumise teel saadud jämesool, millele ei ole lisatud paakumisvastaseid ega sünteetilisi värviaineid. Sool hävitab seeni ja baktereid, eemaldab rasva, plekid ja ummistused, neutraliseerib hapet, lagundab mustust, kõrvaldab ebameeldiva lõhna ja on kõige selle juures erinevalt keemilistest puhastusvahenditest keskkonnasõbralik.

 

Soneti nõudepesutablettides leotavad sooda, silikaadid ehk silikaatsed mineraalid ja suhkrutensiidid lahti toidujäätmed ning emulgeerivad ja lahustavad rasva. Valgendav hapnik naatriumperkarbonaat aitab eemaldada kohvi- ja teejäljed nii klaasidelt kui tassidelt ning samuti kasutatakse seda pesuvalgendis-plekieemaldajas. Töötab väga hästi ning kasutama ei pea optilisi ega sünteetilisi valgendajaid ehk naftakeemiast valmistatud pleegitusaineid.

Loomsest toorainest kasutab Sonett vaid härjasappi sapiseebis ja lanoliini ehk villarasva. Sapiseep on tõhus ja ammustest aegadest järele proovitud plekieemaldusvahend.

Sonett on eriline puhastusvahendite tootja ka selle poolest, et esiteks kasutatakse tootmises üksnes energiseeritud vett, mille saamiseks on see spiraalikujuliselt keereldes läbinud kaksteist munakujulist klaasanumat, milles on vääriskivid. Seda eesmärgil, et toodete kasutamisest loodusesse tagasiminev vesi oleks kahjustamata struktuuriga. Teiseks lisatakse kõikidele Soneti pesu- ja puhastusvahenditele oloidsegajas rütmilisel meetodil valmistatud koostisaineid. Need palsamlikud lisandid on viiruki, kulla, mürri, kobar-pimendipuu, oliiviõli ja roosiõite tuha segu.

* Sonett desinfitseerimisvahend pindadele, pihustiga, 500ml soodushind mais 8,54 € (tavahind 10,05 €)
* Sonett desinfitseerimisvahend pindadele, 1l soodushind mais 12,32 € (tavahind 14,50 €)
* Sonett klaasipuhastusvahend pihustiga, 500ml soodushind mais 5,18 € (tavahind 6,10 €)
* Sonett klaasipuhastusvahend, 1l soodushind mais 7,18 € (tavahind 8,45 €)
* Sonett katlakivieemaldaja, 1l soodushind mais 4,72 € (tavahind 5,55 €)
* Sonett küürimispulber, 450g soodushind mais 4,17 € (tavahind 4,90 €)
* Sonett põrandapesu- ja hooldusvahend, 500ml soodushind mais 10,41 € (tavahind 12,25 €)
* Sonett vannitoa puhastusvahend, 500ml soodushind mais 5,65 € (tavahind 6,65 €)
* Sonett vannitoa puhastusvahend, 1l soodushind mais 8,41 € (tavahind 9,90 €)
* Sonett WC puhastusvahend, 750ml Seeder-tsitronella soodushind mais 4,29 € (tavahind 5,05 €)
* Sonett üldine puhastusvahend neutraalne 0,5l soodushind mais 4,21 € (tavahind 4,95 €)
* Sonett üldine puhastusvahend 0,5l soodushind mais 4,21 € (tavahind 4,95 €)
* Sonett küürimisvahend, 500ml soodushind mais 4,12 € (tavahind 4,85 €)
* Sonett apelsiniõliga kontsentreeritud puhastusvahend, 500ml soodushind mais 4,63 € (tavahind 5,45 €)
* Sonett WC puhastusvahend, 750ml Münt-mürt soodushind mais 4,29 € (tavahind 5,05 €)
* Sonett desinfitseerimisvahend kätele, 300 ml soodushind mais 7,64 € (tavahind 8,99€) - saadaval ainult kauplustes
* Sonett vannitoa puhastusvahend 1L ostes oma pakendisse soodushind mais 5,01 € (tavahind 5,90 €) - saadaval ainult kauplustes
* Sonett WC puhastusvahend, 1L, Seeder-tsitronella ostes oma pakendisse soodushind mais 5,27 € (tavahind 6,20 €)

Hinnad võivad erineda e-poes!

liitu uudiskirjaga
Kõige värskemad uudised
Email again:
UUDIS!

Uudsed ja maitsvad Yourzooki toidu-lisandid